MEREMÕISA ELAMURAJOON


Asub Keila jõe suudmealas Keila-Joa lossi vastaskaldal. Esimese Eesti Vabariigi ajal kuulus maa-ala Välisministeeriumile. 1930-tel kavandas arhitekt Roman Koolmar sellesse piirkonda suvitamiseks mõeldud klassikalises stiilis eramud, millest 4 olid palkmajad, 2 kivimajad. Algselt olid nad mõeldud välisministeeriumi külalistele puhkamiseks, et luua positiivne kuvand Eesti Vabariigist. Hiljem läksid nad ministrite kasutusse ja seda kuni nõukogude aja lõpuni. Hiljem majad erastati.

Meremõisa elurajoonis on hästi toimiv MTÜ, mille korraldada on territooriumi valve, koristus-heakord ja muud haldusküsimused.
Piirkonnas on asfalteeritud teed, oma vee/kanali võrgustik ning pidev aastaringne hooldus.
Piirkond täiesti haruldane ja teist sellist Harjumaal ei leidu, seda just kauni looduse poolest, kuna olemas on kõrge männimets, reljeefne maastik, valgustatud muul, privaatne liivarand ja jõgi koos sadamaga.

LÄHEDAL
Jalutuskäigu kaugusel on kaunis Keila Joa loss, maaliline juga ja park. Lossi peamaja on renoveeritud. Seal asub restoran ning toimuvad aastaringselt näitused ja kultuuriüritused. See muudab kogu piirkonna atraktiivseks ja hinnatuks. Laulasmaal on kool-lasteaed, restoranid ja SPA.

MEREMÕISA VILLA

Tallinnast vaid 30 minutilise autosõidu kaugusel asub kauni looduse keskel Meremõisa küla ja sealsel kinnistul aadressiga Näikneiu tee 27 paikeb Meremõisa Villa. Kinnistu asub väga kõrgelt hinnatud ja prestiižsel ööpaevaringse valvega territooriumil, kus peetakse oluliseks kohalike elanike privaatsust ja rahu.

 

See väga hea ehituskvaliteediga maja paikneb privaatsel kinnistul mere ääres. Eramus on kokku 383.70 m2 elamispinda, mistõttu sobib ideaalselt ka lastega perele. Maja ümbritseb 3120 m2 suurune krunt, millel on kena haljastus koos kaunite männipuudega. Majast on mereni kõigest 100m.

Maja vahetus läheduses on rajatud sadamakai, kuhu on hea võimalus oma jahi, paadi või veesõidukiga randuda.

sadam.jpg
DJI_0108-HDR.jpg